how to build your own site for free


INSPIRACJA

czyli PRAWKO NA MOTO


Inspiracja słowami i muzyką na żywo.

To był piękny dzień. Z moim przyjacielem Zbyszkiem wybraliśmy się na rowery. Każdy zna zapach wycieczki sobotnim popołudniem przez las. Obrzeża Kampinosu są piękne i w ogóle wszystko się zgadzało. Zrobiliśmy przerwę i kiedy tak siedzieliśmy, przy jakimś placu zabaw z ławeczkami. Naszła mnie mnie myśl: Zbychu, a gdyby tak nie na rowerach, a na motocyklach? Marcin, usłyszałem, ja dwadzieścia lat czekałem, aż to powiesz!

Ha! Pomyślałem. Czwartą dychę zamknąłem, to teraz, klasycznie, robi się prawo jazdy na motocykl, opcjonalnie kupuje kabriolet. Ot, kryzys wieku średniego. No niby tak, jednak pewna pani psycholog powiedziała mi, że warto ten „kryzys” przejść twórczo. Bo czym jest kryzys? Dla ludzi z mojej półki (70’s, pokolenie X), którzy pamiętają kartki na mięso i mleko, kryzys to kolejki i puste sklepy. W praktyce, to sytuacja, kiedy dzieją się zmiany, zwroty akcji, pojawiają się rewolucyjne przemyślenia. Jeśli mamy tego świadomość, to taki okres w życiu może być fascynujący i bardzo twórczy. Piszę może, bo trzeba się o to postarać i nie ulec, przyjętemu w społeczeństwie poglądowi, że facet przeżywa drugą młodość i mu odbija.

Prawko na Moto to wykład inspirujący do dokonywania zmian w swoim życiu. Takich, które pozwolą polecieć jeszcze dalej. Dla mnie takim punktem zwrotnym jest dzień w którym wpadłem na pomysł, żeby zrealizować… marzenie. Tak właśnie, wyparte marzenie! Na wiele pytań odpowiedziałem sobie w dniu, w którym zdałem egzamin i dostałem Prawko na moto.

Nie chodzi tu o namawianie ludzi do robienia kursów na motocykl i kupowanie maszyn. To, nawet w odniesieniu do motocykla, jest metaforą. Dla jednego to motocykl, dla innego patent żeglarski, może wycieczka do Peru?

Co jest Twoim motocyklem? Po co boisz się sięgnąć i myślisz „chciałabym”? Słowa mają swoją magię, są rozkazami dla podświadomości. Trzeba z nimi uważać. Zamień „chciałabym” na „chcę” – to wielka różnica! Jeszcze coś Wam powiem: motywacja ma krótkie nogi i niezbyt długą żywotność.

 

tytuł: Prawko na Moto
forma: wykład, inscenizacja
rekwizyty: gitara basowa, wzmacniacz, laptop
zapotrzebowanie: sala, nagłośnienie, rzutnik z ekranem
autor i wykonawca: Marcin Przytulski
czas trwania: 60 minut
kontakt: 607 623 493; marcin@przytulski.eu


Adres

Ul. Rosy Bailly 9 lok. 56
01-494 Warszawa

Kontakt

Email: marcin@przytulski.eu           Telefon: +48 607 623 493