simple drag and drop web page generator software download

NAAN - pieczywo indyjskie.


Bardzo popularne w restauracjach indyjskich, których jest u nas coraz więcej. Jako dodatek do curry i innych potraw mięsnych. Mi się spodobało w restauracji nepalskiej.

SKŁADNIKI:


  1. Mąka. Może być biała, ale też sprawdza się pełnoziarnista
  2. Drożdże
  3. Woda
  4. Zioła - kminek, bazylia, mięta - co kto lubi
  5. Oliwa z oliwek
  6. Sól


METODA:


Trochę jak pizza tylko szybciej. Kubek mąki, 1/8 kostki drożdży i ciepła woda. Wymieszać i zrobić jednolite ciasto. Teraz na stolnicę sypię sól i przyprawy. Lubię kminek i bazylię suszoną - ze świeżą będzie jeszcze lepsze. Świetnie sprawdza się też mięta, chilli, papryka - pełna dowolność. Wyrabiam tak, żeby się zioła równo w cieście rozłożyły. Teraz rozwałkowuję na cienkie placki - mi z kubka mąki wychodzą 4 i tak jest dobrze. Po przygotowaniu wszystkich rozgrzewam patelnię, Każdy placek smaruję oliwą z oliwek i smażę. Chwilę z jednej, potem drugiej strony i gotowe!


Naan podaje się do różnych curry i zup. Ja uwielbiam z harrisą (taka tunezyjska pasta chilli) i tuńczykiem - na śniadanie. Ponieważ nie ma konserwantów, nie jest to trwała rzecz, choć 1-2 dni da radę. Polecam zamiast chleba - nie ma polepszaczy i takich różnych. Poza tym zjada się mniej, jest wartościowsze. Ostatnio spróbowałem z mąką pełnoziarnistą - wyszło doskonale!

 Bawcie się dobrze!

    Marcin