responsive web site design software download

ŚWIĄTECZNE RAVIOLI - Włoch jak jadł to płakał ;-) Ravioli z kapustą kiszoną i pieczarkami.


Kupiłem sobie kiedyś maszynkę do robienia makaronu. Początkowo jakoś mi nie szło. A dodatkowa przystawka do robienia ravioli to już w ogóle pomyłka. Stwierdziłem, że to przerost formy nad treścią i schowałem głęboko... Jednak YouTube jest niesamowity! Zobaczyłem jak makaron przygotowuje, przy pomocy tego urządzenia, Gordon Ramsay. Proste, genialne!

.

SKŁADNIKI:


Ciasto:

150 g mąki pszennej

50 g semoliny

3 jajka


Farsz:

cebula 2 szt.

kiszona kapusta 0,5 kg

pieczarki 0,5 kg.

olej np. kujawski 100 ml..

Przyprawy:

sól, pieprz

natka pietruszki - pęczek

masło – 2 łyżki.

Aleksandra w kuchni jak na koncercie

Jest niesamowita, we wszystkim co robi!

METODA:


Farsz to nic specjalnego. Kroimy cebulę w piórka, wrzucamy na rozgrzany na patelni olej. Jak się zeszkli dodajemy pokrojone pieczarki. Na koniec kapustę kiszoną. Wcześniej trzeba ją pokroić, żeby niewalczyć z nią potem w czasie robienia ravioli. Farsz odstawiamy do wystygnięcia i zabieramy się za ciasto.


Mieszamy mąki i dodajemy jajka. Wyrabiamy ciasto. Zawijamy w folię spożywczą i wkładamy do lodówki na 15 minut.


Maszynką do makaronu robimy długie paski ciasta., dokładny opis jest TUTAJ. Na takim pasku układamy małe porcje farszu w równych odległościach.. Pędzelkiem nakładamy rozkłucone jajko malując ciasto wokół farszu. Składamy pasek wzdłóż na pół tak, żeby przykryć farsz. Palcami ugniatamy, w taki sposób, żeby powstały oddzielne pierożki. Radełkiem rozdzielamy pierożki i odcinamy nadmiar ciasta.

Wrzucamy do wrzątku i gotujemy przez chwilę. 


Na patelni rozgrzewamy masło. Wrzucamy ugotowane pierożki. Chwilkę smażymy i wykładamy na talerz. Posypujemy natką pietruszki. Gotowe.

 Bawcie się dobrze!

    Marcin